Meble Loftowe

Liczba produktów: 128

Ogromną popularność w ostatnim czasie w zakresie architektury i wystroju wnętrz zyskały meble loftowe. Styl ten nawiązuje do aranżacji mieszkań w nowojorskim SoHo, urządzanych przez artystów w latach 60- tych XX wieku. Adaptowali do potrzeb mieszkalnych dawne pomieszczenia fabryczne , wykorzystując ich niepowtarzalny, industrialny charakter. Z tego pierwotnego wzornictwa wiele pozostało we współczesnym trendzie.

Meble w dzisiejszym lofcie bazują często na metalu, szkle, niekiedy tworzywach sztucznych. Rzadziej spotykane są egzemplarze całe z drewna. Pewną surowość mebli loft łagodzą cieplejsze nieco podłogi. Najczęściej są to panele z kompozytu bądź innego tworzywa sztucznego. Niekiedy wprowadzane są deski drewniane, jednak z reguły surowe bądź celowo postarzane. To właśnie meble bardzo często stanowią jedyny wystrój wnętrza. W loftach unika się nadmiaru dekoracji i ozdób. Niewielką ilość komponentów w aranżacji pomieszczenia rekompensuje z reguły ich finezyjny kształt.

Z uwagi na sporą przestrzeń loftów dobrze sprawdzają się duże meble. W naszej ofercie znajdują się fantastyczne komody o bardzo industrialnym charakterze. Posiadamy także ciekawe akcesoria i dodatki, które mogą okazać się ciekawym akcentem, przełamującym monotonię długiej ściany. Nadają przestrzeni unikalnego charakteru, który odróżnia wnętrze od klasycznego apartamentu. W loftach decydują się zamieszkać najczęściej osoby młode, ludzie biznesu, artystyczne dusze. Dzięki naszym propozycjom można urządzić pomieszczenie w prosty, nieco surowy sposób z zachowaniem jego pełnej funkcjonalności.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 128 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 128 elementów