Meble w stylu Shabby Chic

Liczba produktów: 421

Styl shabby chic, co można przetłumaczyć jako "wytarty szyk, to podkreślenie delikatności i kobiecości. We wnętrzach przeznaczony jest dla osób, które preferują delikatność w wystroju i aranżacji wnętrz. Nasz sklep internetowy oferuje stylizowane dodatki i meble shabby chic w romantycznym stylu francuskim i angielskim. Styl uwodzi klimatem, zachwyca urokiem, to styl z duszą, który wyklucza to, co nowe, lśniące i nieskazitelne. Aranżacja wnętrza w tej stylistyce, pozwala nam poczuć się jakbyśmy mieszkali w drewnianej chatce, przywodzi nam na myśl świeżo wykrochmaloną pościel, jasne firanki poruszane wiatrem i pyszną kawę w porcelanowej filiżance.

To również nazwa specjalnej techniki malarskiej, polegającej na kilkukrotnym malowaniu mebla w sposób, aby poprzednie warstwy były widoczne. To styl z duszą, który wyklucza to, co nowe, lśniące i nieskazitelne i w tym tkwi magia tego stylu. We wnętrzach w tym stylu królują głównie jasne, drewniane podłogi. Wnętrza shabby chic są łagodne, a wyposażenie ze śladami zużycia ma zazwyczaj kolor biały i delikatne, nie ostre linie. Wnętrza im bardziej zniszczone tym lepiej. W tym stylu w dużym stopniu inspirujemy się naturą, dominuje pastelowa kolorystyka – biele, szarości i błękity.

Romantyczne i kobiece dodatki to oryginalne koronki i zwiewne tkaniny, hafty i falbany, nastroju z pewnością nadadzą też lampiony. Dopełnieniem wystroju mogą być motywy różane, haftowane napisy na dekoracyjnych poduszkach i pościeli, które nadają przytulny charakter wiejskiego domu. Niejednorodność stylowa to podstawa schabby chic. Podstawowa zasada to żadnych kompletów, łączy się się przedmioty o różnych formach: masywne wiejskie stoły z kunsztownie zdobionymi fotelami w stylu angielskim lub francuskim oraz wygodnymi współczesnymi kanapami. Nie ukrywa się wieku zabytkowych przedmiotów a nowe są sztucznie postarzane. Pełne ciepła aranżacje stały się inspiracją dla dekoratorów wnętrz. Używamy zatem do aranżacji przedmiotów z poprzedniej epoki, bądź sami różnymi technikami sami możemy je postarzać. Trzeba podkreślić iż  urządzony w  takim  ponadczasowym  klimacie  salon będzie nie tylko bardzo reprezentacyjny ale również jednocześnie  przytulny i wygodny. Przez umieszczenie w nim antyków i starych sprzętów idealnie zaczynają się łączyć z romantycznymi dekoracjami czy współczesnymi meblami.

Sypialnia urządzona w stylu shabby chic jest przede wszystkim romantyczna, w centralnej części mieści się w niej drewniane, bądź żeliwne łóżko. Zawsze powinna być biała, koronkowa pościel z licznymi poduszkami, a nawet może pojawić baldachim. Całość sypialni utrzymana jest w jasnej kolorystyce. Proste i przecierane meble wtapiają się w całość pokoju. Istotnym elementem są motywy kwiatowe na poduszkach, tkaninach i ceramicznych doniczkach. Niezbędne w stylu schabby chic są finezyjne świeczniki, żeliwne żyrandole, obrazki i zegary.   Kuchnię w stylu shabby chic charakteryzuje duża ilość mebli i oczywiście mnóstwo dodatków. Kwiaty w dużych ilościach, przełamują ciepłą biel wnętrza. Mile widziane są ornamenty z ziół, lawendy lub tymianku. ach. We wnętrzach shabby chic pojawia się na stole piękna zdobiona porcelana, haftowany obrus i pastelowe serwetki oraz bukiet świeżych kwiatów. Łazienka - w stylu tym jest malowana na biało, z wolno stojącą wanną. Używamy tutaj materiałów z drewna i kamienia i wykorzystujemy jasne tkaniny. Lustro w ozdobnej ramie stanowi tu główną ozdobę łazienki, podobnie jak stylizowane kinkiety.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 421 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 421 elementów