Meble w stylu Glamour

Liczba produktów: 651

Styl glamour można określić kilkoma słowami - elegancja, styl, szyk i luksus. Meble glamour przede wszystkim kontrasty kolorystyczne, połysk, grą światła i stylizowane dodatki. Wnętrza w stylu glamour ogarnia wszechobecny blask i wywołują wrażenie splendoru. Pomimo naczelnych atrybutów, można powiedzieć że glamour ma dwa nurty: połączenia baroku i rokoko oraz drugiego - modern glamour.

Pierwszy z nich swoimi rozwiązaniami wprost nawiązuje do baroku czy rokoko. Stylizacje w stylu rokoko – zdobione nogi stołu czy nagłówki w łóżkach i lustra z grubą złotą ramą.

Uzyskany efekt zależny jest od odpowiedniego doboru elementów dekoracyjnych, bo ten styl żyje luksusowymi dodatkami. Klasyczne barokowe meble, to podstawa każdej aranżacji w tym stylu - nadadzą one każdemu pomieszczeniu elegancji, zmysłowości i przyjaznego luksusu.

Drugą odsłonę stanowi modern glamour, który we współczesnych wnętrzach występuje dość często. Tutaj kolorystykę salonu lub sypialni, buduje się na zasadzie kontrastu. Pojawia się tu czerń i biel, ale często wykorzystuje się także szarości lub srebro. Styl glamour umożliwia nam łączenie pozornie sprzecznych elementów, w rezultacie tworząc wnętrze z klasą.

Wybierając meble glamour nie potrzebujemy wielkich przestrzeni. Stosując błyszczące powierzchnie lub lustra w połyskujących, sprawimy że niewielkie powierzchnie, staną się bardziej przestronne.

Aranżację salonu lub sypialni należy rozpoczynać od ściany, stanowiącą bazę do dalszego wystroju wnętrza. Tu możemy wybrać kolorystykę bogatą, ale harmonijnie ze sobą zgraną, która sprawia wrażenie blasku i splendoru. Możemy zdecydować się na wersję bardziej nowoczesną wybierając uniwersalne kontrasty. Doskonałym wyborem może być tapeta w świecący i duży ornament, co wywoła wrażenie luksusu i będzie ciekawym przeciwieństwem dla gładkich ścian oraz sufitu. W stylu modern, decydując się na tapety, do wyboru mamy np. pionowe pasy lub imitujące pikowaną skórę.

Salon w stylu glamour ma stanowić kwintesencję luksusu i przepychu, połączonych jednocześnie z dobrym gustem. Jest najczęściej użytkowaną przestrzenią w domu, a w stylu glamour musi w nim być jednocześnie wygodnie, wytwornie, ale także powinien być strojnie zdobiony. Po wyborze kolorystyki ścian, decydujemy o meblach, które swoim wyglądem będą przywodziły na myśl luksus. We wnętrzach spotyka się meble w stylu retro, które są pokryte połyskliwym fioletem, lub barokowe krzesła w połączeniu z minimalistycznym stołem. Krzesła, fotele, sofy są trochę przeskalowane, obite miękkim materiałem, zwykle welurem lub pluszem w odcieniach fioletu, szmaragdowej zieleni, turkusu lub ciepłego różu. Ława lub stolik kawowy scala wszystkie komponenty wypoczynku, jednak przypadku stylu glamour możemy wprowadzić trochę stylu retro, wszystko to będzie zgodne z konwencją tego stylu. W salonie w stylu glamour idealnie sprawdzi się także duże  i błyszczące lustro w ozdobnej ramie, żyrandole lub lampy dekorowane kryształkami. Do takiego wnętrza pasuje także lakierowany parkiet odbijający światło i miękkie, nasycone kolorami dywany.

W sypialni glamour, ważnymi elementami w stylizacji są meble: powinny być klasyczne lub stylizowane, jednak najważniejsze- nie matowe. W tej aranżacji doskonale sprawdzą się szafki nocne, konsole i komody w stylu ludwikowskim. Do sypialni w stylu glamour świetnie pasują także toaletki w kolorze złota srebra czy w ostatnim czasie bardzo popularne toaletki lustrzane. Jeśli mamy dostatecznie dużo miejsca, taki mebel nada wnętrzu wyjątkowo luksusowego charakteru. Łóżko najlepiej aby było jak największe i wygodne. Dobrze, jeżeli ma bogato zdobioną ramę albo odpowiednio duże wezgłowie z tkaniny która przyciąga wzrok. Powinny też znaleźć tu swoje miejsce lampy nocne i zdobione żyrandole.

Łazienka w stylu glamour to wybór dla wszystkich, którzy potrzebują podczas zabiegów pielęgnacyjnych, szczypty luksusu na co dzień. Warto wykorzystać w projekcie łazienki, oryginalne meble łazienkowe, np. szafki i komody w stylu ludwikowskim w kolorze złota, srebra lub czerni. Zwolennicy bardziej nowatorskich rozwiązań mogą wybrać meble nowoczesne w formie, ale z niecodziennym wykończeniem. Doskonałym rozwiązaniem są na przykład konsole i komody wykonane z elementów lustra. Prosta stylistyka, ale urozmaicona lustrem z bogato zdobioną ramą oraz pałacowym żyrandolem lub lampą. Detale odgrywają równie ważną rolę co meble i kolorystyka wnętrza i nadają one charakter miejscu.

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 651 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 651 elementów